Mediciner

På väg att rasa...

2018-06-09 01:03 #0 av: nikkaluokta

Äter medicin, Lamotrigin å Voxra. Har så gjort i några månader nu men... Känner nu för varje dag som går att jag blir mer å mer ledsen... Hur är det möjligt? Är det så att man måste höja medicinen... Äter 400 Lamotrigin å Voxra 150... Orkar inte en vända till som senast...

Anmäl
2018-06-09 06:55 #1 av: Aleya

Som jag har fattat det så kan man ändå få episoder trots medicin.
Jag skulle tala med läkaren din

BlommaStjärnorMemento moriStjärnorBlomma

Medarbetare för Julen

Anmäl
2018-06-12 20:22 #2 av: 91Marran

Prata med din läkare. Finns det något speciellt som gör att du mår sämre, eller mår du bara sämre utan någon kännbar anledning?

Anmäl
2020-03-01 23:58 #3 av: Kimmielou

jag äter lamotrigin i väldigt låg dos. när den höjdes så kändes allt väldigt avplanat.

ledsen var jag men inte så mycket andra känslor.

när jag åt  stämningsstabiliserande i för hög dos så så var jag som en ledsen grönsak. meningen är ju att den ska stabilisera men inte så mycket

i dont know kanske bara för mig

Anmäl

Bli medlem på iFokus

För att kunna delta i diskussionen måste du bli medlem på iFokus. Det går snabbt, enkelt, och kostar ingenting. Medlemskapet ger dig tillgång till över 300 sajter.