Etikettbehandling
Läst 2287 ggr
nikkaluokta
2018-06-09, 01:03

På väg att rasa...

Äter medicin, Lamotrigin å Voxra. Har så gjort i några månader nu men… Känner nu för varje dag som går att jag blir mer å mer ledsen… Hur är det möjligt? Är det så att man måste höja medicinen… Äter 400 Lamotrigin å Voxra 150… Orkar inte en vända till som senast…

  • Redigerat 2021-04-23, 19:40 av Lia
Aleya
2018-06-09, 06:55
#1

Som jag har fattat det så kan man ändå få episoder trots medicin. Jag skulle tala med läkaren din

BlommaStjärnorMemento moriStjärnorBlomma

Medarbetare för Julen

91Marran
2018-06-12, 20:22
#2

Prata med din läkare. Finns det något speciellt som gör att du mår sämre, eller mår du bara sämre utan någon kännbar anledning?

Kimmielou
2020-03-01, 23:58
#3

jag äter lamotrigin i väldigt låg dos. när den höjdes så kändes allt väldigt avplanat.

ledsen var jag men inte så mycket andra känslor.

när jag åt  stämningsstabiliserande i för hög dos så så var jag som en ledsen grönsak. meningen är ju att den ska stabilisera men inte så mycket

i dont know kanske bara för mig

Upp till toppen